WENTWORTH VERSUS JOSH

9. prosince 2007 v 14:48 | Lucka |  INFORMACE
Hrají v kultovních seriálech,které si získaly srdce milionů diváků na celém světě.Zatímco Wentworth ztvárnuje kladase,Josh hraje spíš záporáka.Oba herci vypadají super.Který z nich to vyhrává u tebe?
Wentworth Miller:
Vizitka:Wentworth Earl Miller III. se narodil 2.června 1972 v Chipping Norton v Anglii-v místě,kde jeho otec kdysi studoval.Když mu byl rok,přestěhovala se celá jeho rodinka do New Yorku.Vystudoval střední školu a snil o tom že bude jednou hercem.Kvůli rodičům(oba jsou učitelé) šel na princetonovskou univerzitu.V průběhu studia vystupoval se skupinou The Princeton Tigerstones a přivydělával si všelijak,třeba jako pomocná síla v mexické restauraci.Nápn práce? Vyhazování zbytků z talířů!

Herectví:Má diplom z anglické literatury,protože ale netoužil někoho vyučovat,sbalil si po škole svých pět švestek a přestěhoval se do Los Angles,kde si chtěl jít za svým snem.Pracoval v malé společnosti,která vyráběla filmy pro televizi,ale vydržel tam pouze 2 roky.Pak se začal shánět po filmových rolích.Zpočátku dostával jenom stěky v nejrůznějších seriálech,objevil se např. v minisérii Dinotopia,V Buffy přemožitelka upírů, zahrál si i v klipu Mariah Carey We Belong Together.Na průlomovou roli si ale musel počkat až do roku 2003.
Hvězda: Největší zlom v jeho životě nastal v roce 2003,kdy si mohl zahrát po boku Anthonyho Hopkinse ve filmu The Human Stain.Když se dozvěděl,že to vyšlo,půjčil si všechny dostupné snímky s tímto hercem a sledoval jeho styl.Nechtěl si před ním udělat ostudu.Ikdyž se od té doby objevil i v dalších filmech,skutečnou hvězdou se stal až díky Prison Break(u nás pod názvem Útěk z vězení),kde hraje postavu Michela Scofielda-týpka,který se rozhodne dostat z vězení svého bratra,odsouzeného k terstu smrti za zločin,který nespáchal.
Zájmavosti:V seriálu Útěk z vězení má falešné tetování.Skládá se ze čtyř různých částí a nanést ho na Wentworthovo tělo zabere 4 hodiny-sice to nebolí,ale je to dost nepříjemné,protože,,obrázek"se lepí.Odsranit ho pak zabere 45 minu usilovného drhnutí.Nedávno prosákla zpráva,že přesně takové tetování by si rás nechal uděla David Beckham,fanoušk seriálu.Wentworth k tomu řekl,že je to zajímavý nápad,nicméně mu nezávidí,protože nechat si udělat takové tetování zabere zřejmě hodně času a ani o bolest nebude nouze.
Láska:Proslýchá se,že je gay,ale toto nařčení už v několika rozhovorech popřel.Momentálně je singl.Tvrdí o sobě,že je workoholik a že všechnu svou energii věnuje natáčení a herectví,všechno ostatní je na vedlejší koleji.Občas jde s někým na rande,ale není to nic vážného.Ikdyž se kochá myšlenou,že jednou by měl rád manželku a děti,ten pravý čas po realizaci ještě nenadešel.
Koníčky:Je blázen do scrabblu.Někde se o tom zmínil a od té doby mu fanoušci posílají jako dárek scrabble.Má už několik sad,a jelikož pořád cestuje po světě,nemůže si vynachválit ty,které jsou v cestovní úpravě.
JOSH HOLLOWAY:
Vizitka:Josh Holloway spatřil světlo světa 20.července 1969 v San José v Kalifornii.Tam ale s rodinou pobyl jenom 2 roky,poté se přestěhovali do Freeholmu v Georgii.Po střední škole šel na vysokou.Tam vydrřel jenom jeden rok a přestěhoval se do New Yorku v touze splnit si sen-stát se hercem.Už jako malého kluka ho fascinovali filmy a všechny filmové role.Jednou chtěl být doktorem,pak designerem,potom zase tajným agentem...Nakonec si uvědomil.že když se dá na herectví,může být čímkoliv.
Herectví:Živil se,jak se dalo:likvidoval mrtvou drůbež na farmě,pracoval v obchodáku...v New Yorku se chytil jako model, a protože fakt dobře vypadá,neměl o zakázky nouzi.Tím na sebe upozornil a nebídky na malé roličky v seriálech a televizních filmech se jenom rojily.K tomu si Josh sem tam přibral i nějakou tu reklamu,objevil se i v klipu Cryin skupiny Aerosmith.Ten pravý průlom v kariéře na sebe ale nechával pořád čekat...Až v roce 2004 získal v seriálu Lost (ztraceni) roli Jamese Forda alias Sawyera.
Hvězda:O roli Sawyera se dozvěděl úplnou náhodou-natáčel zrovna něco jiného.Bylo deset hosin večer,když mu volala tehdy ještě přítelkyně,že mu faxem přišla nabídka,která by ho mohla zajímat,a přeposlala mu ji.Skoro čtyřicet řádků se učil Josh o přestávkách mezi natáčením,protože konkurz se konal už druhý den.Když měl pak předvést,jak vše umí,měl úplně okno a vzteky nakopl židličku.To se všem líbilo,a díky tomu získal postavu sobeckého,arogantního Sawyera,kterého ostatní obyvatelé ostrova zrovna dvakrát nemusí...A tahle role z něho udělala hvězdu.
Zájmavosti:Role Sawyera měla ještě jeden háček,a to přízvuk.Původně si tvůrci mysleli,že Sawyer bude mluvit,jako by pocházel z Buffala.Josh se nestihl přízvuk na casting naučit.Když ho vyhrál,snažil se vše co nejrychleji dohnat,a proto si najal učitele.Při natáčení pilotního dílu ale bylo všechno jinak.Josh nakonec nemusel nic hrát a mohl mluvit tak,jak je zvyklý,což ho neskutečně osvobodilo.Od té doby se postava Sawyera píše Joshovi přímo na tělo,tedy aspon co se přízvuku týče.
Láska:Dámská srdíčka příliš nepotěšíme,nebot Josh je už zadaný.V říjnu roku 2004 se oženil se svou dlouholetou přítelkyní Yesiicou Kumalou a přestěhoval se s ní na Havaj,kde se točí už další série Ztracených.V roce 2005 jejich romantické bydlení narušil zloděj,který se vloupal do domu a odnesl si peníze,platební karty,šperky a ještě drzost odjet s lupem v Joshově mercedesu.
Koníčky:Vždycky ho bavily jakékoliv venkovní sporty.Láká ho experimentovat.Kvůli smlouvě se nemůže dovolit žádné adrenalinové výstřelky,ale sportu zůstal věrný.Věnuje se snowboardingu,bojovým uměním,míčovým hrám a rybaření...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Crazy-Nut* Crazy-Nut* | E-mail | Web | 31. prosince 2007 v 20:54 | Reagovat

Jojo to mám doma koupený,zajímavý článek :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama